We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP C1P70A Maintenance-kit ADF, 100K pages for HP Color LaserJet M 880/LaserJet M 830
SKU
C1P70A
£82.08
£68.40
In stock
LaserJet ADF Roller Replacement Kit
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- HP LaserJet ADF Roller Replacement Kit; Install guide
Category: Printer Kits
| Capacity | 100000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | C1P70A |
| EAN | 0887111489821 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video |
Compatible Printers: HP LaserJet Managed flow MFP M 830 zm, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm plus, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 z Plus NFC, HP LaserJet Enterprise M 800 Series, Troy 806 DN Micr Printer, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 Series, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm, HP LaserJet Enterprise M 806 x Plus, HP LaserJet Enterprise Flow MFP M 830 z, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z Plus, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 Series, HP LaserJet Enterprise M 806 dn
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| Weight & dimensions | |
| Width | 164 mm |
| Depth | 235 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 201 g |
| Package width | 165 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 840 g |
| Packaging data | |
| Package width | 165 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 840 g |
| Package depth | 240 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 165 x 240 x 50 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 165 x 240 x 50 mm |
You may also be interested in
| Product |
New
HP C1P70A Maintenance-kit ADF, 100K pa...
£82.08
£68.40
|
Hot Product
Epson C13T619300/T6193 Cleaning cartri...
£81.64
£68.03
|
£94.60
£78.83
|
Popular
Epson Roller Assembly Kit
£74.88
£62.40
|
Recommended
HP CE248A Maintenance-kit ADF, 90K pag...
£73.08
£60.90
|
Bestseller
KYOCERA SH-12
£80.64
£67.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C1P70A
|
C13T619300
|
Q3675A
|
B12B813421
|
CE248A
|
1903NB0UN0
|
| Manufacturer |
HP
|
Epson
|
HP
|
Epson
|
HP
|
KYOCERA
|