We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 32GB DDR5 4800 ECC Memory
SKU
340K2AA
£1,472.64
£1,227.20
In stock
32GB DDR5 4800 ECC Memory
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR5 |
|---|---|
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Component for | PC |
| Internal memory | 32 GB |
| SKU | 340K2AA |
| EAN | 0195697639029 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
Upgrade your device RAM to enjoy faster multitasking and a more responsive computing experience.
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 148 mm |
| Package height | 10 mm |
| Width | 70 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 1.5 mm |
| Weight | 9 g |
| Package weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 148 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 20 g |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 32GB DDR5 4800 ECC Memory
£1,472.64
£1,227.20
|
£1,198.08
£998.40
|
Hot Product
Synology D4EC-2666-16G memory module 1...
£1,763.64
£1,469.70
|
Bestseller
DELL AA799110 memory module 64 GB 1 x...
£1,205.57
£1,004.64
|
Recommended
HPE 64GB (1x64GB) Dual Rank x4 DDR4-32...
£1,269.22
£1,057.68
|
Popular
HPE 64GB (1x64GB) Dual Rank x4 DDR4-32...
£1,245.50
£1,037.92
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
340K2AA
|
P07650-H21
|
D4EC-2666-16G
|
AA799110
|
P06035-B21
|
P06035-H21
|
| Manufacturer |
HP
|
HPE
|
synology
|
Dell
|
HPE
|
HPE
|
| Component for |
PC
|
PC/server
|
Notebook
|
PC/server
|
Server
|
PC/server
|
| Internal memory |
32GB
|
64GB
|
16GB
|
64GB
|
64GB
|
64GB
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 64 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 64 GB
|
1 x 64 GB
|
1 x 64 GB
|
| ECC |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|