We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 141J3AA memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR4 288-pin DIMM
SKU
141J3AA
£60.90
£50.75
In stock
HP 141J3AA, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz, 288-pin DIMM
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Component for | Notebook |
| Internal memory | 8 GB |
| SKU | 141J3AA |
| EAN | 0194850903205 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
HP 141J3AA. Component for: Laptop, Internal memory: 8 GB, Memory layout (modules x size): 1 x 8 GB, Internal memory type: DDR4, Memory clock speed: 3200 MHz, Memory form factor: 288-pin DIMM
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 141J3AA memory module 8 GB 1 x 8 GB...
£60.90
£50.75
|
Hot Product
DELL 20D6F memory module 16 GB DDR3L
£79.20
£66.00
|
Bestseller
Kingston Technology ValueRAM memory mo...
£53.63
£44.69
|
Recommended
Lenovo 0A36527 memory module 4 GB 1 x...
£52.20
£43.50
|
Popular
Lenovo 0A65729 memory module 4 GB 1 x...
£74.82
£62.35
|
£71.34
£59.45
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
141J3AA
|
20D6F
|
KVR16LS11/4
|
0A36527
|
0A65729
|
FRU03T7218
|
| Manufacturer |
HP
|
Dell
|
Kingston Technology
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Lenovo
|
| Component for |
Notebook
|
PC/server
|
Notebook
|
PC/server
|
N/A
|
PC/server
|
| Internal memory |
8GB
|
16GB
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
204-pin SO-DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR3L
|
DDR3L
|
DDR3
|
DDR3
|
DDR3
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 8 GB
|
N/A
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
| ECC |
N/A
|
N/A
|
N
|
Y
|
N
|
N/A
|