We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T24214012/24 Ink cartridge black, 360 pages 5,1ml for Epson XP 750
SKU
C13T24214012
£19.10
£15.92
In stock
24 Elephant Claria Photo HD Single Black Ink
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 360.00 |
| Colour | black |
| Content (ml) | 5.10 |
| SKU | C13T24214012 |
| EAN | 8715946625300 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
| Product Family | Elephant |
24 Elephant Claria Photo HD Single Black Ink
Compatible Printers: Epson Expression Photo XP-950, Epson Expression Photo XP-960, Epson Expression Photo XP-970, Epson Expression Photo XP-750, Epson Expression Photo XP-760, Epson Expression Photo XP-860, Epson Expression Photo XP-850, Epson Expression Photo XP-65, Epson Expression Photo XP-55
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T24214012 |
| Black ink volume | 5.1 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Black ink page yield | 240 pages |
| Certification | CE |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - Expression Photo XP-960 - Expression Photo XP-950 - Expression Photo XP-860 - Expression Photo XP-760 - Expression Photo XP-55 - Epson Expression Photo XP-850 - Epson Expression Photo XP-750 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946627229 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 41 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 41 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 39 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946627229 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Epson C13T24214012/24 Ink cartridge bl...
£19.10
£15.92
|
Recommended
Canon 1037B001/PGI-9Y Ink cartridge ye...
£21.14
£17.62
|
Hot Product
Canon 0623B001/CLI-8Y Ink cartridge ye...
£21.98
£18.32
|
Popular
Canon 0622B001/CLI-8M Ink cartridge ma...
£21.98
£18.32
|
£21.14
£17.62
|
£21.14
£17.62
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T24214012
|
1037B001
|
0623B001
|
0622B001
|
1034B001
|
1035B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
| Printing colours |
Black
|
Yellow
|
Yellow
|
Magenta
|
Black
|
Cyan
|
| Brand compatibility |
Epson
|
N/A
|
Canon
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|