TLT14SG1MX26P
In stock
Lenovo Thinkpad T14s G1
  • Premium quality makes the difference
  • Locally renewed quality devices
  • Tested for battle, built for life
  • 3-year Warranty
  • Renewed quality when at its best
More Information
SKU TLT14SG1MX26P
EAN 5707271596151
Display resolution1920 x 1080 pixels
Display diagonal35.6 cm (14")
Processor
Processor generation10th gen Intel® Core™ i7
Processor cache typeSmart Cache
Processor cache8 MB
Processor frequency1.8 GHz
Processor modeli7-10610U
Processor boost frequency4.9 GHz
Processor manufacturerIntel
Processor familyIntel® Core™ i7
Internal memory typeDDR4-SDRAM
Memory clock speed2666 MHz
Number of SSDs installed1
SSD capacity256 GB
Total storage capacity256 GB
Total SSDs capacity256 GB
Weight & dimensions
Width329 mm
Depth226.2 mm
Height16.7 mm
Compare Products
Product Teqcycle Lenovo Thinkpad T14s G1 Intel® Core™ i7 i7-10610U Laptop 35.6 cm (14") 16 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro Nordic Black Teqcycle Lenovo Thinkpad T14s G1 Intel...
Lenovo ThinkPad L13 Gen 2 (AMD) AMD Ryzen™ 5 PRO 5650U Laptop 33.8 cm (13.3") Full HD 8 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 10 Pro UK English Black
Hot Product
Lenovo ThinkPad L13 Gen 2 (AMD) AMD Ry...
Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) Intel® Core™ i5 i5-1235U Laptop 35.6 cm (14") WUXGA 8 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Pro UK English Black Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) Inte...
Lenovo Miix 320 Intel Atom® x5-Z8350 Hybrid (2-in-1) 25.6 cm (10.1") Touchscreen HD 4 GB DDR3-SDRAM 64 GB eMMC Windows 10 Home Silver Lenovo Miix 320 Intel Atom® x5-Z8350 H...
Lenovo V15 G4 AMN AMD Ryzen™ 5 7520U Laptop 39.6 cm (15.6") Full HD 16 GB LPDDR5-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 5 (802.11ac) Windows 11 Pro UK English Black
Bestseller
Lenovo V15 G4 AMN AMD Ryzen™ 5 7520U L...
Lenovo V15 G4 AMN AMD Ryzen™ 5 7520U Laptop 39.6 cm (15.6") Full HD 8 GB LPDDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 5 (802.11ac) Windows 11 Pro UK English Black Lenovo V15 G4 AMN AMD Ryzen™ 5 7520U L...