TLT14G2MX02P
In stock
Lenovo Thinkpad T14 G2
More Information
SKU TLT14G2MX02P
EAN 5707271588569
Design
RefurbishedYes
Display resolution1920 x 1080 pixels
Display diagonal35.6 cm (14")
Native aspect ratio16:9
Processor
Processor generation11th gen Intel® Core™ i5
Processor cache typeSmart Cache
Processor cache8 MB
Processor modeli5-1135G7
Processor boost frequency4.2 GHz
Processor cores4
Processor threads8
Processor manufacturerIntel
Processor familyIntel® Core™ i5
Internal memory typeDDR4-SDRAM
Memory clock speed3200 MHz
Number of SSDs installed1
SSD capacity256 GB
Total storage capacity256 GB
Total SSDs capacity256 GB
Discrete graphics cardNo
On-board graphics card familyIntel Iris Xe Graphics
On-board graphics cardYes
On-board graphics card modelIntel Iris Xe Graphics
Discrete graphics card modelNot available
On-board GPU manufacturerIntel
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity2
Keyboard
Pointing deviceThinkPad UltraNav
Numeric keypadNo
Keyboard backlitNo
Keyboard languageNordic
Product colourBlack
RefurbishedYes
Weight & dimensions
Width329 mm
Depth227 mm
Height17.9 mm
Weight1.53 kg
Compare Products
Product Teqcycle Lenovo Thinkpad T14 G2 Intel® Core™ i5 i5-1135G7 Laptop 35.6 cm (14") Full HD 16 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro Nordic Black Teqcycle Lenovo Thinkpad T14 G2 Intel®...
Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) Intel® Core™ i5 i5-1235U Laptop 35.6 cm (14") WUXGA 8 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Pro UK English Black
Hot Product
Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) Inte...
Lenovo Miix 320 Intel Atom® x5-Z8350 Hybrid (2-in-1) 25.6 cm (10.1") Touchscreen HD 4 GB DDR3-SDRAM 64 GB eMMC Windows 10 Home Silver Lenovo Miix 320 Intel Atom® x5-Z8350 H...
Lenovo V15 G4 AMN AMD Ryzen™ 5 7520U Laptop 39.6 cm (15.6") Full HD 16 GB LPDDR5-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 5 (802.11ac) Windows 11 Pro UK English Black
Bestseller
Lenovo V15 G4 AMN AMD Ryzen™ 5 7520U L...
Lenovo V15 G4 AMN AMD Ryzen™ 5 7520U Laptop 39.6 cm (15.6") Full HD 8 GB LPDDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 5 (802.11ac) Windows 11 Pro UK English Black Lenovo V15 G4 AMN AMD Ryzen™ 5 7520U L...
Lenovo ThinkPad L13 Gen 4 (Intel) Intel® Core™ i5 i5-1335U Laptop 33.8 cm (13.3") WUXGA 8 GB LPDDR5-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro UK English Black Lenovo ThinkPad L13 Gen 4 (Intel) Inte...