We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 7X77A01302 memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2666 MHz ECC
SKU
7X77A01302
£200.51
£167.09
Out of stock
16GB, DDR4, 2666MHz, 1.2V
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| SKU | 7X77A01302 |
| EAN | 0889488432639 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Design | |
| Compatible products | Lenovo ThinkSystem |
| Memory | |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Compatible products | Lenovo ThinkSystem |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 133.3 mm |
| Height | 31 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
You may also be interested in
| Product |
£222.65
£185.54
|
£227.86
£189.88
|
£167.96
£139.97
|
£229.15
£190.96
|
£247.38
£206.15
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
A7945660
|
1R8CR
|
CMSO16GX4M1A2133C15
|
CT8G4DFS824A
|
819412-001
|
| Manufacturer |
Dell
|
Dell
|
Corsair
|
Crucial
|
HPE
|
| Component for |
PC/server
|
PC/server
|
Notebook
|
PC/server
|
Server
|
| Internal memory |
16GB
|
16GB
|
N/A
|
N/A
|
32GB
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 8 GB
|
1 x 32 GB
|
| ECC |
Y
|
N/A
|
N/A
|
N
|
Y
|