We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 2.5", 900GB, 10K SAS, Hot Swap
SKU
7XB7A00026
£209.63
£174.69
In stock
2.5", 900GB, 10K SAS (12GB), Hot Swap
Categories: Internal Hard Drives, Lenovo
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 7XB7A00026 |
| EAN | 0889488432769 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
The Lenovo internal drives to extend your systems with big capacity and good compatibility. Upgrading your systems with the new options will bring you great values with flexibility, scalability, field-proven reliability.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo 2.5", 900GB, 10K SAS, Hot...
£209.63
£174.69
|
£213.53
£177.94
|
Popular
Lenovo 1.2TB 10K SAS 2.5" interna...
£216.13
£180.11
|
Bestseller
Lenovo 2.5", 1.2TB, 10K SAS, Hot...
£170.70
£142.25
|
Hot Product
Lenovo 2.5", 600GB, 10K SAS, Hot...
£269.30
£224.42
|
£269.57
£224.64
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7XB7A00026
|
00WG700
|
00WG701
|
7XB7A00027
|
7XB7A00025
|
7XB7A00028
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Lenovo
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD capacity |
≈ 750 GB
|
N/A
|
≈ 1 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1.5 TB
|