We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kyocera 1T02RMCNL0/TK-8525C Toner-kit cyan, 20K pages ISO/IEC 19798 for KM TASKalfa 3552/3553
SKU
1T02RMCNL0
£135.41
£112.84
Out of stock
TK-8525C, 20000 p, Cyan
Category: Toner Cartridges
| Printing colours | Cyan |
|---|---|
| Brand compatibility | Kyocera |
| Capacity | 20000.00 |
| Colour | cyan |
| SKU | 1T02RMCNL0 |
| EAN | 5711783371472 |
| Manufacturer | KYOCERA |
| Availability | Y |
OEM Kyocera TK8525C Cyan 20000 Pages Original Toner 1T02RMCNL0. Compatible with the following machines: TASKalfa 4052CI
Compatible Printers: Kyocera TASKalfa 4053 ci, Copystar CS 3552 ci, Kyocera TASKalfa 3552 ci, Copystar CS 4052 ci, Kyocera TASKalfa 4052 ci, Kyocera TASKalfa 3553 ci
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 20000 pages |
| Compatibility | TASKalfa 4052ci |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Cyan |
| Weight & dimensions | |
| Width | 120 mm |
| Depth | 605 mm |
| Height | 140 mm |
| Package type | Box |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Cyan |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Package type | Box |
| Compatibility | TASKalfa 4052ci |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
£160.15
£133.46
|
£143.22
£119.35
|
£195.30
£162.75
|
£167.18
£139.32
|
£165.36
£137.80
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q5953-67901
|
Q5949X
|
64016HE
|
1T02G10EU0
|
CE506A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
Lexmark
|
KYOCERA
|
HP
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
Lexmark
|
Kyocera
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|