We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kyocera 1T02RMANL0/TK-8525Y Toner-kit yellow, 20K pages ISO/IEC 19798 for KM TASKalfa 3552/3553
SKU
1T02RMANL0
£132.80
£110.67
Out of stock
TK-8525Y, 20000 p, yellow
Category: Toner Cartridges
| Printing colours | Yellow |
|---|---|
| Brand compatibility | Kyocera |
| Capacity | 20000.00 |
| Colour | yellow |
| SKU | 1T02RMANL0 |
| EAN | 5711783371458 |
| Manufacturer | KYOCERA |
| Availability | Y |
OEM Kyocera TK8525Y Yellow 20000 Pages Original Toner 1T02RMANL0. Compatible with the following machines: TASKalfa 4052CI
Compatible Printers: Kyocera TASKalfa 3553 ci, Copystar CS 3552 ci, Copystar CS 4052 ci, Kyocera TASKalfa 4052 ci, Kyocera TASKalfa 3552 ci, Kyocera TASKalfa 4053 ci
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 20000 pages |
| Compatibility | TASKalfa 4052ci |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Yellow |
| Weight & dimensions | |
| Width | 120 mm |
| Depth | 605 mm |
| Height | 140 mm |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Yellow |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Compatibility | TASKalfa 4052ci |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HP 643A toner cartridge 1 pc(s) Origin...
£160.15
£133.46
|
Bestseller
HP Q5949X/49X Toner cartridge black, 6...
£143.22
£119.35
|
Popular
Kyocera 1T02G10EU0/TK-710 Toner-kit, 4...
£167.18
£139.32
|
Hot Product
HP CE506A Fuser kit 230V, 150K pages f...
£165.36
£137.80
|
New
OKI 44469724 Toner-kit cyan, 5K pages...
£202.64
£168.87
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q5953-67901
|
Q5949X
|
1T02G10EU0
|
CE506A
|
44469724
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
KYOCERA
|
HP
|
OKI
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Cyan
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
Kyocera
|
N/A
|
OKI
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|