We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kyocera 1T02LV0NL0/TK-3130 Toner-kit, 25K pages ISO/IEC 19752 for Kyocera FS 4200/M 3550
SKU
1T02LV0NL0
£138.37
£115.31
In stock
Kyocera laser toner for FS-4200DN/FS-4300D, ECOSYS M3550idn/M3560idn
Category: Toner Cartridges
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | Kyocera |
| Capacity | 25000.00 |
| Colour | black |
| SKU | 1T02LV0NL0 |
| EAN | 0632983025956 |
| Manufacturer | KYOCERA |
| Availability | Y |
Kyocera, characterized by originality and high quality, constantly creates new value to facilitate human progress.
Kyocera pursues excellence while adhering to universal principles. We develop unique technologies and apply our vision to create valuable products that markets continually seek.
Kyocera pursues excellence while adhering to universal principles. We develop unique technologies and apply our vision to create valuable products that markets continually seek.
Compatible Printers: Kyocera FS-4300 DN, Kyocera FS-4200 DN, Kyocera ECOSYS M 3550 idn, Kyocera ECOSYS M 3560 idn
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 25000 pages |
| Compatibility | ECOSYS M3550idn, ECOSYS M3560idn, FS-4200DN, FS-4300DN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Colour | No |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Depth | 330 mm |
| Height | 130 mm |
| Package type | Box |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Package type | Box |
| Colour | No |
| Product colour | Black |
| Compatibility | ECOSYS M3550idn, ECOSYS M3560idn, FS-4200DN, FS-4300DN |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Colour | No |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Kyocera 1T02LV0NL0/TK-3130 Toner-kit,...
£138.37
£115.31
|
£158.84
£132.37
|
Recommended
Lexmark 64016HE Toner cartridge black...
£195.30
£162.75
|
New
HP Q5953A/643A Toner cartridge magenta...
£154.94
£129.12
|
Popular
Kyocera 1T02G10EU0/TK-710 Toner-kit, 4...
£167.36
£139.47
|
Bestseller
HP CE506A Fuser kit 230V, 150K pages f...
£165.36
£137.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1T02LV0NL0
|
Q5953-67901
|
64016HE
|
Q5953A
|
1T02G10EU0
|
CE506A
|
| Manufacturer |
KYOCERA
|
HP
|
Lexmark
|
HP
|
KYOCERA
|
HP
|
| Printing colours |
Black
|
Magenta
|
Black
|
Magenta
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Kyocera
|
HP
|
Lexmark
|
HP
|
Kyocera
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|