We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kyocera 1T02KTBNL0/TK-580M Toner magenta, 2.8K pages ISO/IEC 19798 for Kyocera FS-C 5150
SKU
1T02KTBNL0
£103.33
£86.11
Out of stock
Compatible with the following machines: FSC5150DN | ECOSYS P6021CDN
Category: Toner Cartridges
| Printing colours | Magenta |
|---|---|
| Brand compatibility | Kyocera |
| Capacity | 2800.00 |
| Colour | magenta |
| SKU | 1T02KTBNL0 |
| EAN | 0632983017340 |
| Manufacturer | KYOCERA |
| Availability | Y |
Replacement magenta cartridge for use with Kyocera laser printers. Genuine Kyocera cartridge for reliable operation. Compatible with FS-C5150DNPage Yield: 2,800Printing is kept quick but without mistakes. Colour: Magenta.
Compatible Printers: Kyocera FS-C 5150 DN, Kyocera ECOSYS P 6021 cdn
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 2800 pages |
| Compatibility | FS-C5150DN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Approximate page yield (colour/CMY, ISO/IEC 19798) | 2800 pages |
| Product colour | Black |
| Colour | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 110 mm |
| Depth | 310 mm |
| Height | 120 mm |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Colour | Yes |
| Approximate page yield (colour/CMY, ISO/IEC 19798) | 2800 pages |
| Product colour | Black |
| Compatibility | FS-C5150DN |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Colour | Yes |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HP 643A toner cartridge Original Yellow
£136.80
£114.00
|
Bestseller
HP Q6000A toner cartridge 1 pc(s) Orig...
£105.12
£87.60
|
£105.12
£87.60
|
New
OKI 43872306 Toner magenta, 2K pages/5...
£127.96
£106.63
|
Popular
HP Q6000A/124A Toner cartridge black,...
£108.00
£90.00
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q5952-67901
|
Q6000-67902
|
Q6511X
|
43872306
|
Q6000A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
OKI
|
HP
|
| Printing colours |
Yellow
|
Black
|
Black
|
Magenta
|
Black
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
HP
|
OKI
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|