We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE MSA 1.92TB SAS 12G Read Intensive SFF (2.5in) M2 3yr Wty SSD
SKU
R0Q47A
£2,176.66
£1,813.88
In stock
MSA 1.92TB SAS 12G Read Intensive SFF (2.5in) M2 SSD
Category: Internal Hard Drives
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 1920 GB |
| Component for | Disk array |
| Interface | SAS |
| SKU | R0Q47A |
| EAN | 0190017352220 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
You may also be interested in
| Product |
£2,176.66
£1,813.88
|
£2,708.64
£2,257.20
|
£2,835.46
£2,362.88
|
|---|---|---|---|
| SKU |
R0Q47A
|
R3R30A
|
P53553-B21
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| HDD size |
N/A
|
N/A
|
3.5 "
|
| Component for |
Disk array
|
Disk array
|
Server
|
| HDD speed |
N/A
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
| Interface |
SAS
|
SAS
|
SAS
|
| HDD capacity |
≈ 1.5 TB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
HDD
|