We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Z Turbo 512GB PCIe-4x4 TLC Z4/Z6 Kit SSD
SKU
56Q73AA
£369.41
£307.84
In stock
Z Turbo 512GB PCIe-4x4 TLC Z4/Z6 Kit SSD
Category: HP
| SKU | 56Q73AA |
|---|---|
| EAN | 0196337180550 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 82 mm |
| Weight | 34.4 g |
| Height | 12 mm |
| Depth | 30 mm |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 169 g |
| Packaging data | |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 169 g |
| Technical details | |
| Country of origin | China, Singapore, Malaysia |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 30 |
| Box contents | HP Z Turbo 512GB PCIe-4x4 Z4/Z6 SSD, heatsink, install guide, warranty card, product notices |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Sustainability | |
|---|---|
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 30 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China, Singapore, Malaysia |
| UNSPSC-code | 43201830 |
| Other features | |
| Country of origin | China, Singapore, Malaysia |
You may also be interested in
| Product |
£369.41
£307.84
|
£434.71
£362.26
|
£316.99
£264.16
|
|---|---|---|---|
| SKU |
56Q73AA
|
201F5AA
|
K4T76AA
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
| SSD capacity |
N/A
|
800GB to 1000GB
|
N/A
|
| Interface |
N/A
|
PCI Express 4.0
|
Serial ATA
|
| Memory type |
N/A
|
TLC
|
N/A
|