We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Renew 14 Navy Tote
SKU
1A217AA
£45.60
£38.00
In stock
Renew 14 Navy Tote
Category: Notebook Cases
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Maximum screen size | 14 " |
| Case type | Toploader bag |
| Product main colour | Navy |
| SKU | 1A217AA |
| EAN | 5715063526583 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
From recycled to ready to wear
Look sharp in and out of the office with the beautifully crafted tote designed from recycled plastic bottles.[1]
Rain or shine
Keep your laptop and personal items safe with water-resistant material that’s designed to stay dry.
Dedicated device pockets
Easily grab your phone, tickets and other essentials through the quick access pocket.
Protect your essentials and the environment
Get ready to travel in style with the beautifully crafted tote designed from recycled plastic bottles.
Get ready to travel in style with the beautifully crafted tote designed from recycled plastic bottles.
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Package width | 350 mm |
| Package height | 310 mm |
| Package depth | 90 mm |
| Width | 350 mm |
| Weight | 490 g |
| Package weight | 540 g |
| Height | 310 mm |
| Depth | 90 mm |
| Features | |
| Product main colour | Navy |
| Case type | Toploader bag |
| Quantity | 1 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | HP |
| Design | |
| Case type | Toploader bag |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | HP |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Case type | Toploader bag |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Package width | 350 mm |
| Package height | 310 mm |
| Package depth | 90 mm |
| Package weight | 540 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Renew 14 Navy Tote
£45.60
£38.00
|
£39.19
£32.66
|
Bestseller
Kensington Simply Portable SP25 15.6”...
£57.10
£47.58
|
Hot Product
Targus TBR003EU laptop case 40.6 cm (1...
£62.03
£51.69
|
Popular
Kensington SP17 Classic Laptop Sleeve
£42.96
£35.80
|
Recommended
Targus DRIFTER 16" BACKPACK 40.6...
£79.20
£66.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1A217AA
|
CN01
|
K63207EU
|
TBR003EU
|
K62567US
|
TSB238EU
|
| Manufacturer |
HP
|
Targus
|
Kensington
|
Targus
|
Kensington
|
Targus
|
| Product main colour |
Navy
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
HP
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Polyester
|
N/A
|
N/A
|
| Case type |
Toploader bag
|
Messenger case
|
Backpack
|
Trolley case
|
Sleeve case
|
N/A
|
| Maximum screen size |
13" to 14"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
16" to 17"
|
15" to 16"
|