We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP N38627-001 memory module 16 GB DDR5
SKU
N38627-001
£290.78
£242.32
In stock
16GB DDR5, 262-pin SO-DIMM, 5600MHz
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR5 |
|---|---|
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Internal memory | 16 GB |
| SKU | N38627-001 |
| EAN | 5715063158500 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
You may also be interested in
| Product |
£290.78
£242.32
|
£355.68
£296.40
|
Bestseller
HPE 819412-001 memory module 32 GB 1 x...
£252.59
£210.49
|
Hot Product
HPE 805351-B21 memory module 32 GB 1 x...
£247.38
£206.15
|
Popular
HPE 815098-B21 memory module 16 GB 1 x...
£233.06
£194.22
|
Recommended
DELL TN78Y memory module 32 GB 1 x 32...
£381.89
£318.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
N38627-001
|
CPC7G
|
819412-001
|
805351-B21
|
815098-B21
|
TN78Y
|
| Manufacturer |
HP
|
Dell
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
Dell
|
| Component for |
N/A
|
PC/server
|
Server
|
N/A
|
Server
|
PC/server
|
| Internal memory |
16GB
|
32GB
|
32GB
|
32GB
|
16GB
|
32GB
|
| Memory form factor |
262-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 32 GB
|
1 x 32 GB
|
1 x 32 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 32 GB
|
| ECC |
N/A
|
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
N/A
|