We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Memory module 4 GB 2666 MHz DDR4
SKU
4VN05ET
£67.50
£56.25
In stock
HP 4 GB 2666 MHz DDR4 Memory
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Component for | Notebook |
| Internal memory | 4 GB |
| SKU | 4VN05ET |
| EAN | 0193015184541 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| HP segment | Business |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP Memory module 4 GB 2666 MHz DDR4
£67.50
£56.25
|
£79.20
£66.00
|
Bestseller
Kingston Technology ValueRAM memory mo...
£47.29
£39.41
|
New
Lenovo 0A65729 memory module 4 GB 1 x...
£74.82
£62.35
|
Popular
Lenovo 03T7218 memory module 4 GB 1 x...
£71.34
£59.45
|
Recommended
DELL A6994465 memory module 16 GB 1 x...
£73.44
£61.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4VN05ET
|
20D6F
|
KVR16LS11/4
|
0A65729
|
FRU03T7218
|
A6994465
|
| Manufacturer |
HP
|
Dell
|
Kingston Technology
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Dell
|
| Component for |
Notebook
|
PC/server
|
Notebook
|
N/A
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
4GB
|
16GB
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|
16GB
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
204-pin SO-DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR3L
|
DDR3L
|
DDR3
|
DDR3
|
DDR3
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 4 GB
|
N/A
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 16 GB
|
| ECC |
N/A
|
N/A
|
N
|
N
|
N/A
|
Y
|