We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP M52025-005 internal solid state drive 256 GB M.2 PCI Express 4.0 TLC
SKU
M52025-005
£164.05
£136.71
In stock
256 GB, PCIe-4 × 4, TLC
Categories: Internal Solid State Drives, HP
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| Memory type | TLC |
| SSD capacity | 256 GB |
| Component for | Notebook |
| SKU | M52025-005 |
| EAN | 5715063536902 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | TLC |
| Features | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | Laptop |
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | TLC |
| SSD form factor | M.2 |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | Laptop |
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | TLC |
| Design | |
| Component for | Laptop |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| SSD form factor | M.2 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HP M52025-005 internal solid state dri...
£164.05
£136.71
|
Hot Product
DELL PW87C internal solid state drive...
£157.55
£131.29
|
£154.94
£129.12
|
Bestseller
Western Digital Blue PC 500 GB 2.5&quo...
£166.94
£139.12
|
Popular
DELL 3NMD4 internal solid state drive...
£158.84
£132.37
|
£158.84
£132.37
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
M52025-005
|
PW87C
|
3WF8W
|
WDS500G1B0A
|
3NMD4
|
94XPK
|
| Manufacturer |
HP
|
Dell
|
Dell
|
Western Digital
|
Dell
|
Dell
|
| Component for |
Notebook
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
PC
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| SSD capacity |
250GB to 300GB
|
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
400GB to 500GB
|
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
| SSD form factor |
M.2
|
M.2
|
M.2
|
2.5"
|
M.2
|
M.2
|
| Interface |
PCI Express 4.0
|
Serial ATA III
|
Serial ATA III
|
N/A
|
PCI Express
|
PCI Express
|
| Memory type |
TLC
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|