We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP CE980A Toner waste box, 150K pages for HP CLJ CP 5525/LaserJet 700 M775
- Original HP CE980A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP Color LaserJet CP5520 Supply Kits work with: HP LaserJet Enterprise M750, M775; HP LaserJet M775; HP LaserJet Pro CP5225, M570, P5225
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Depend on Original HP CE980A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- HP Color LaserJet Toner Collection Unit; Installation guide; Recycle guide; UPS label; Toner wipe cloth
| Capacity | 150000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | CE980A |
| EAN | 0884962340776 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality.
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Defining moments, vibrant results.
Represent your business ideas with top-quality color prints, and make your work stand out from the rest.
Compatible Printers: HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 zm MFP, HP Color LaserJet Enterprise CP 5500 Series, HP Color LaserJet Managed MFP M 775 fm, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 Series, HP Color LaserJet Managed MFP M 770 Series, HP Color LaserJet Enterprise CP 5525 Series, HP Color LaserJet Enterprise CP 5525 XH, HP Color LaserJet Enterprise M 750 xh, HP Color LaserJet Managed MFP M 775 hm, HP Color LaserJet Enterprise CP 5520 Series, HP Color LaserJet Enterprise CP 5525 N, HP LaserJet Enterprise 700 Color MFP M 775 z plus, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 dn MFP, HP Color LaserJet Enterprise CP 5525 DN, HP Color LaserJet Enterprise M 750 n, HP Color LaserJet Managed MFP M 775 zm, HP Color LaserJet Enterprise M 750 dn, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 z MFP, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 f MFP
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 582 mm |
| Depth | 239 mm |
| Height | 129 mm |
| Package depth | 239 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Weight | 150 g |
| Package width | 582 mm |
| Package height | 129 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 239 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Package width | 582 mm |
| Package height | 129 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | HP Color LaserJet Toner Collection Unit; Installation guide; Recycle guide; UPS label; Toner wipe cloth |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103103 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP CE980A Toner waste box, 150K pages...
£57.42
£47.85
|
Recommended
HP C9723A/641A Toner cartridge magenta...
£69.60
£58.00
|
Popular
HP CE252A/504A Toner cartridge yellow,...
£81.78
£68.15
|
£64.38
£53.65
|
Bestseller
OKI 44469803 Toner-kit black, 3.5K pag...
£84.54
£70.45
|
Hot Product
Konica Minolta A33K150/TN-321K Toner b...
£51.46
£42.88
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CE980A
|
C9723A
|
CE252A
|
CE250X
|
44469803
|
A33K150
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
OKI
|
Konica Minolta
|
| Printing colours |
N/A
|
Magenta
|
Yellow
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
OKI
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
Original
|