We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 2TB 6G SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch) SC Midline 1yr Warranty Hard Drive internal hard drive 7200 RPM 3.5"
SKU
652757-B21S
£220.04
£183.37
In stock
2TB 6G SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch) SC Midline 1yr Warranty Hard Drive
Categories: Internal Hard Drives, HP
| SKU | 652757-B21S |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 105.8 mm |
| Height | 170 mm |
| Depth | 26.8 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
You may also be interested in
| Product |
£220.04
£183.37
|
Popular
Seagate Constellation ES.3 4TB interna...
£257.60
£214.67
|
Recommended
Western Digital Purple internal hard d...
£207.84
£173.20
|
Bestseller
Western Digital Purple internal hard d...
£259.92
£216.60
|
Hot Product
DELL VTHDD internal hard drive 1.8 TB...
£233.06
£194.22
|
£233.06
£194.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
652757-B21S
|
ST4000NM0033
|
WD30PURX
|
WD60PURX
|
VTHDD
|
VJ7CD
|
| Manufacturer |
HP
|
Seagate
|
Western Digital
|
Western Digital
|
Dell
|
Dell
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
N/A
|
NAS
|
Surveillance system
|
Surveillance system
|
Server/workstation
|
N/A
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 2 TB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 1.5 TB
|
≈ 1.5 TB
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|