We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 1D0H6AA-02 internal solid state drive 256 GB M.2 PCI Express NVMe
SKU
1D0H6AA-02
£76.32
£63.60
In stock
256GB, M.2, PCIe, NVMe, SSD
Categories: Internal Solid State Drives, HP
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| SSD capacity | 256 GB |
| NVMe | Yes |
| Component for | PC/Notebook |
| SKU | 1D0H6AA-02 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 256 GB |
| Features | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC/Laptop |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC/Laptop |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| Design | |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express |
| SSD form factor | M.2 |
You may also be interested in
| Product |
£76.32
£63.60
|
Hot Product
HP USB External DVDRW Drive
£69.60
£58.00
|
Popular
HP USB External DVDRW Drive
£73.08
£60.90
|
New
HP Desktop Mini DVD ODD Module
£80.04
£66.70
|
Recommended
HP Jetdirect 3000w NFC/Wireless Access...
£74.82
£62.35
|
Bestseller
Intenso High Performance 2.5" 240...
£62.64
£52.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1D0H6AA-02
|
F6V97AA#ABB
|
F6V97AA
|
K9Q83AA
|
J8030A
|
3813440
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Intenso
|
| Component for |
PC/notebook
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| SSD capacity |
250GB to 300GB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
200GB to 250GB
|
| Network connection type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Wireless LAN
|
N/A
|
| Internal |
N/A
|
N
|
N/A
|
N
|
N/A
|
N/A
|
| CD write speed |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
24x to 32x
|
N/A
|
N/A
|
| SSD form factor |
M.2
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
2.5"
|
| Interface |
PCI Express
|
N/A
|
USB 2.0
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA III
|
| CD read speed |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
24x to 32x
|
N/A
|
N/A
|