We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Fujitsu S26361-F5729-L190 internal hard drive 900 GB 10000 RPM 2.5" SAS
SKU
S26361-F5729-L190
£186.19
£155.16
In stock
900GB, 10000 rpm, 2.5", SAS
Categories: Internal Hard Drives, Fujitsu
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | S26361-F5729-L190 |
| EAN | 4059595725832 |
| Manufacturer | Fujitsu |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
£186.19
£155.16
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£238.27
£198.56
|
Popular
IBM 00Y2430 internal hard drive 600 GB...
£213.53
£177.94
|
Hot Product
Seagate Constellation ES.3 4TB interna...
£258.28
£215.23
|
£221.34
£184.45
|
Bestseller
Seagate Cheetah 600GB 3.5" SAS in...
£168.98
£140.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
S26361-F5729-L190
|
ACLK
|
00Y2430
|
ST4000NM0033
|
00Y2503
|
ST3600057SS
|
| Manufacturer |
Fujitsu
|
IBM
|
IBM
|
Seagate
|
IBM
|
Seagate
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
NAS
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
15000RPM and more
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
| HDD capacity |
≈ 750 GB
|
≈ 300 GB
|
N/A
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|