We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Fujitsu PY-TS80NPF internal solid state drive 3.5" 800 GB SAS TLC
SKU
PY-TS80NPF
£507.82
£423.18
In stock
800GB SAS SSD with built-in 3.5 inch cage
Categories: Internal Solid State Drives, Fujitsu
| SSD form factor | 3.5" |
|---|---|
| Memory type | TLC |
| SSD capacity | 800 GB |
| Component for | Server/Workstation |
| SKU | PY-TS80NPF |
| EAN | 4063872843621 |
| Manufacturer | Fujitsu |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 800 GB |
| Memory type | TLC |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Performance | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 800 GB |
| Memory type | TLC |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Compatible products | PRIMERGY |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 3.5" |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 800 GB |
| Memory type | TLC |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 3.5" |
| Compatible products | PRIMERGY |
| Target workload | Mixed Use (MU) |
| Hot-Plug support | Yes |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| SSD form factor | 3.5" |
You may also be interested in
| Product |
New
Fujitsu PY-TS80NPF internal solid stat...
£507.82
£423.18
|
Bestseller
HPE 787337-001 internal solid state dr...
£673.92
£561.60
|
Popular
HPE N9X96A internal solid state drive...
£658.94
£549.12
|
Recommended
HPE 841504-001 internal solid state dr...
£705.12
£587.60
|
£673.92
£561.60
|
£673.92
£561.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PY-TS80NPF
|
787337-001
|
N9X96A
|
841504-001
|
C8R20A
|
C8R21A
|
| Manufacturer |
Fujitsu
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| SSD capacity |
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
300GB to 400GB
|
300GB to 400GB
|
500GB to 800GB
|
| SSD form factor |
3.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
| Interface |
SAS
|
SAS
|
N/A
|
SAS
|
SAS
|
SAS
|
| Memory type |
TLC
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|