We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T37854010/378 Ink cartridge light cyan, 360 pages 4,8ml for Epson XP 8000
SKU
C13T37854010
£19.10
£15.92
In stock
378 Squirrel Claria Photo HD Single Light Cyan Ink
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Light cyan |
|---|---|
| Capacity | 360.00 |
| Colour | photocyan |
| Content (ml) | 4.80 |
| SKU | C13T37854010 |
| EAN | 8715946645803 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
| Product Family | Squirrel |
378 Squirrel Claria Photo HD Single Light Cyan Ink
Compatible Printers: Epson Expression Photo XP-8600 Series, Epson Expression Photo XP-8005, Epson Expression Photo XP-8700, Epson Expression Photo XP-8605, Epson Expression Photo XP-8500, Epson Expression Photo XP-8600, Epson Expression Photo XP-8505, Epson Expression Photo XP-8000, Epson Expression Photo XP-8500 Series
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T37854010 |
| Colour ink volume | 4.8 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Colour ink page yield | 360 pages |
| Printing colours | Light Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - Expression Photo XP-8500 - Expression Photo HD XP-15000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Light Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 272 pc(s) |
| Products per pallet layer | 272 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2720 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946648866 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 33 mm |
| Package weight | 42 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2720 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 33 mm |
| Package weight | 42 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 2720 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 272 pc(s) |
| Products per pallet layer | 272 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2720 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946648866 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Epson C13T37854010/378 Ink cartridge l...
£19.10
£15.92
|
Recommended
Canon 1037B001/PGI-9Y Ink cartridge ye...
£21.14
£17.62
|
Popular
Canon 0623B001/CLI-8Y Ink cartridge ye...
£21.98
£18.32
|
Bestseller
Canon 0622B001/CLI-8M Ink cartridge ma...
£21.98
£18.32
|
£21.14
£17.62
|
£21.14
£17.62
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T37854010
|
1037B001
|
0623B001
|
0622B001
|
1034B001
|
1035B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
| Printing colours |
Light cyan
|
Yellow
|
Yellow
|
Magenta
|
Black
|
Cyan
|
| Brand compatibility |
Epson
|
N/A
|
Canon
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|