We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 6K35KB internal solid state drive 1.92 TB 2.5" SAS
SKU
6K35KB
£1,130.72
£942.27
In stock
1.92 TB, SAS, 2.5", Refurbished
Categories: Internal Solid State Drives, Dell
| SKU | 6K35KB |
|---|---|
| Manufacturer | Dell |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| Refurbished | Yes |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| SSD form factor | 2.5" |
You may also be interested in
| Product |
£1,130.72
£942.27
|
Hot Product
HPE 756601-B21 internal solid state dr...
£1,026.13
£855.11
|
Bestseller
HPE 872348-B21 internal solid state dr...
£966.43
£805.36
|
New
HPE 872382-B21 internal solid state dr...
£1,552.26
£1,293.55
|
Popular
HPE 804625-B21 internal solid state dr...
£1,026.13
£855.11
|
Recommended
HPE 872520-001 internal solid state dr...
£1,021.16
£850.97
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
6K35KB
|
756601-B21
|
872348-B21
|
872382-B21
|
804625-B21
|
872520-001
|
| Manufacturer |
Dell
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Component for |
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
| SSD capacity |
1200GB to 2000GB
|
800GB to 1000GB
|
800GB to 1000GB
|
1200GB to 2000GB
|
500GB to 800GB
|
800GB to 1000GB
|
| SSD form factor |
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|