We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 600GB SAS 10000rpm internal hard drive 2.5"
SKU
5TFDD
£128.16
£106.80
In stock
600GB, SAS, 10000rpm
Categories: Internal Hard Drives, Dell
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 5TFDD |
| EAN | 5712505448700 |
| Manufacturer | Dell |
| Availability | Y |
Increase the storage capacity of your system with the 600 GB Hard Drive from Dell. Offering a rotational speed of 10,000 RPM, this drive provides fast disk access. Featuring SAS interface, this hard drive delivers enhanced data transfer speeds.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
£128.16
£106.80
|
£129.60
£108.00
|
|---|---|---|
| SKU |
5TFDD
|
49Y2005
|
| Manufacturer |
Dell
|
IBM
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|