We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL V0Y1W internal solid state drive 512 GB M.2 PCI Express 4.0 NVMe
SKU
V0Y1W
£188.80
£157.33
In stock
512GB, M.2, PCI Express 4.0, NVMe
Categories: Internal Solid State Drives, Dell
| SKU | V0Y1W |
|---|---|
| EAN | 5715063531471 |
| Manufacturer | Dell |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Features | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | PC/Laptop |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2230 (22 x 30 mm) |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | PC/Laptop |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 512 GB |
| Design | |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| SSD form factor | M.2 |
You may also be interested in
| Product |
£188.80
£157.33
|
£192.70
£160.58
|
£182.28
£151.90
|
£185.53
£154.61
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
V0Y1W
|
400-ASDQ
|
AB292881
|
AB821357
|
| Manufacturer |
Dell
|
Dell
|
Dell
|
Dell
|
| Component for |
PC/notebook
|
Server/workstation
|
PC/notebook
|
Server/workstation
|
| SSD capacity |
500GB to 800GB
|
200GB to 250GB
|
500GB to 800GB
|
800GB to 1000GB
|
| SSD form factor |
M.2
|
M.2
|
M.2
|
M.2
|
| Interface |
PCI Express 4.0
|
N/A
|
PCI Express
|
PCI Express 3.0
|