We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP L34198-372 memory module 4 GB DDR4
SKU
L34198-372
£55.20
£46.00
In stock
4GB, DDR4, 3200MHz, 260-pin SODIMM
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Notebook |
| SKU | L34198-372 |
| EAN | 5704174382577 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory | |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69 mm |
| Height | 30 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HP L34198-372 memory module 4 GB DDR4
£55.20
£46.00
|
Bestseller
DELL 20D6F memory module 16 GB DDR3L
£79.20
£66.00
|
New
Lenovo 0A65729 memory module 4 GB 1 x...
£74.82
£62.35
|
Popular
Lenovo 03T7218 memory module 4 GB 1 x...
£71.34
£59.45
|
£71.34
£59.45
|
£73.08
£60.90
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
L34198-372
|
20D6F
|
0A65729
|
FRU03T7218
|
1100649
|
1100651
|
| Manufacturer |
HP
|
Dell
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Lenovo
|
| Component for |
Notebook
|
PC/server
|
N/A
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
4GB
|
16GB
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|
| Memory form factor |
260-pin SO-DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR3L
|
DDR3
|
DDR3
|
DDR3
|
DDR3L
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
N/A
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
| ECC |
N/A
|
N/A
|
N
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|