We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 2,5", 3.84TB, SAS
SKU
4XB7A74955
£4,514.81
£3,762.34
In stock
ThinkSystem DE Series 3.84TB 1DWD 2.5" SSD 2U24
Categories: Internal Solid State Drives, Lenovo
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 3840 GB |
| Component for | Server/Workstation |
| Interface | SAS |
| SKU | 4XB7A74955 |
| EAN | 0889488590353 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
The Lenovo internal drives to extend your systems with big capacity and good compatibility. Upgrading your systems with the new options will bring you great values with flexibility, scalability, field-proven reliability.
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 3840 GB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Performance | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| SSD capacity | 3840 GB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| SSD capacity | 3840 GB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| SSD form factor | 2.5" |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lenovo 2,5", 3.84TB, SAS
£4,514.81
£3,762.34
|
£5,007.29
£4,172.74
|
£4,907.57
£4,089.64
|
Popular
HPE P21135-B21 internal solid state dr...
£4,932.19
£4,110.16
|
Recommended
HPE P21135-H21 internal solid state dr...
£4,689.64
£3,908.03
|
£4,689.64
£3,908.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4XB7A74955
|
872386-B21
|
P06582-001
|
P21135-B21
|
P21135-H21
|
P26358-B21
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| SSD capacity |
N/A
|
2500GB to 3200GB
|
2500GB to 3200GB
|
2500GB to 3200GB
|
2500GB to 3200GB
|
500GB to 800GB
|
| SSD form factor |
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
N/A
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
SAS
|
SAS
|
SAS
|
SAS
|
| Memory type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
TLC
|
TLC
|
TLC
|