We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet Extension Tray Cover
SKU
L0H22A
£5.81
£4.84
In stock
LaserJet Extension Tray Cover
Category: Printer/Scanner Spare Parts
| Type | Cover |
|---|---|
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| SKU | L0H22A |
| EAN | 5715063001523 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise M607n K0Q14A, HP LaserJet Enterprise M607dn K0Q15A, HP LaserJet Enterprise M608n K0Q17A, HP LaserJet Enterprise M608dn K0Q18A, Enterprise M609dn K0Q21A, HP LaserJet Enterprise M609dh K0Q20A, HP LaserJet Managed E60055dn MOP33A, HP LaserJet Managed E60065dn MOP35A, HP LaserJet Managed E60075dn MOP39A |
| Type | Controller card |
| Product colour | Black, White |
| HP segment | Enterprise, Business |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 91.5 mm |
| Depth | 425 mm |
| Height | 92 mm |
| Weight | 214 g |
| Packaging data | |
| Package width | 433 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package weight | 322 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise M607n K0Q14A, HP LaserJet Enterprise M607dn K0Q15A, HP LaserJet Enterprise M608n K0Q17A, HP LaserJet Enterprise M608dn K0Q18A, Enterprise M609dn K0Q21A, HP LaserJet Enterprise M609dh K0Q20A, HP LaserJet Managed E60055dn MOP33A, HP LaserJet Managed E60065dn MOP35A, HP LaserJet Managed E60075dn MOP39A |
| Type | Controller card |
| Product colour | Black, White |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 60 pc(s) |
| Pallet gross weight | 91 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet weight (imperial) | 90.8 kg (200.1 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1198.9 x 1000 x 1119.9 mm (47.2 x 39.4 x 44.1") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 1120 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 190781061649 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 190781061649 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 60 pc(s) |
| Pallet gross weight | 91 kg |
| UNSPSC-code | 39121302 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP LaserJet Extension Tray Cover
£5.81
£4.84
|
Popular
HP Q7829-67930 printer/scanner spare p...
£38.40
£32.00
|
Hot Product
HP RM1-6303-000CN printer/scanner spar...
£44.40
£37.00
|
£57.42
£47.85
|
Bestseller
HP ADF roller replacement kit
£59.16
£49.30
|
Recommended
Samsung JC90-01063A printer/scanner sp...
£38.81
£32.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
L0H22A
|
Q7829-67930
|
RM1-6303-000CN
|
CE980-67901
|
L2725-60002
|
JC90-01063A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Samsung
|
| Device compatibility |
Laser/LED printer
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|
Laser/LED printer
|
| Type |
Controller card
|
Roller
|
Separation pad
|
Waste toner container
|
Roller
|
Roller
|