We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T34764010/34XL Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y high-capacity 16,3ml + 3x10,8ml Pack=4 for Epson WF-3720
SKU
C13T34764010
£118.92
£99.10
In stock
34XL Golf ball DURABrite Ultra Multipack 4-colours Ink
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Colour | black cyan magenta yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Type | Original |
| SKU | C13T34764010 |
| EAN | 8715946632216 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
| Product Family | Golf ball |
34XL Golf ball DURABrite Ultra Multipack 4-colours Ink
Compatible Printers: Epson WorkForce Pro WF-3720 DW, Epson WorkForce Pro WF-3700 Series, Epson WorkForce Pro WF-3720 Series, Epson WorkForce Pro WF-3720 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3725 DWF
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T34764010 |
| Colour ink volume | 10.8 ml |
| Black ink volume | 16.3 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Certification | CE |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-3725DWF - WorkForce Pro WF-3720DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 7 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 7 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 84 pc(s) |
| Products per pallet layer | 84 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 756 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632650 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 53 mm |
| Package weight | 177 g |
| Package width | 170 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 150 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 756 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 53 mm |
| Package weight | 177 g |
| Package width | 170 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 150 mm |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 170 mm |
| Master (outer) case length | 370 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per master (outer) case | 7 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 756 pc(s) |
| Minimum order quantity | 7 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 84 pc(s) |
| Products per pallet layer | 84 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 756 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632650 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Epson C13T34764010/34XL Ink cartridge...
£118.92
£99.10
|
New
Epson C13T612100/T6121 Ink cartridge f...
£112.25
£93.54
|
Hot Product
Epson C13T603100/T6031 Ink cartridge f...
£112.25
£93.54
|
Popular
Epson C13T606200/T6062 Ink cartridge c...
£112.25
£93.54
|
Recommended
Epson C13T603200/T6032 Ink cartridge c...
£112.25
£93.54
|
£112.25
£93.54
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T34764010
|
C13T612100
|
C13T603100
|
C13T606200
|
C13T603200
|
C13T603B00
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Printing colours |
N/A
|
Photo black
|
Photo black
|
Cyan
|
Cyan
|
Magenta
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Supply type |
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|