We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T34624010/34 Ink cartridge cyan, 300 pages 4,2ml for Epson WF-3720
SKU
C13T34624010
£19.10
£15.92
In stock
34 Golf ball DURABrite Ultra Single Cyan Ink
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Cyan |
|---|---|
| Capacity | 300.00 |
| Colour | cyan |
| Content (ml) | 4.20 |
| SKU | C13T34624010 |
| EAN | 8715946632056 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
| Product Family | Golf ball |
34 Golf ball DURABrite Ultra Single Cyan Ink
Compatible Printers: Epson WorkForce Pro WF-3720 DW, Epson WorkForce Pro WF-3700 Series, Epson WorkForce Pro WF-3720 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3725 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3720 Series
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T34624010 |
| Colour ink volume | 4.2 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Colour ink page yield | 300 pages |
| Certification | CE |
| Printing colours | Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-3725DWF - WorkForce Pro WF-3720DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632490 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Packaging data | |
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632490 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
£19.10
£15.92
|
£21.14
£17.62
|
Popular
Canon 0623B001/CLI-8Y Ink cartridge ye...
£21.98
£18.32
|
£21.98
£18.32
|
£21.14
£17.62
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T34624010
|
1037B001
|
0623B001
|
0622B001
|
1034B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
| Printing colours |
Cyan
|
Yellow
|
Yellow
|
Magenta
|
Black
|
| Brand compatibility |
Epson
|
N/A
|
Canon
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|