We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Canon 1509B028/PGI-35BK Ink cartridge black multi pack, 3x191 pages 9.3ml Pack=3 for Canon Pixma IP 100
SKU
1509B028
£43.20
£36.00
In stock
Canon 1509B028, Black, 3 pc(s), Multi pack
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 191.00 |
| Colour | black |
| Content (ml) | 9.30 |
| SKU | 1509B028 |
| EAN | 8714574679389 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | Y |
Canon 1509B028. Supply type: Multi pack, Printing colours: Black, Quantity per pack: 3 pc(s)
Compatible Printers: Canon Pixma TR 150, Canon Pixma IP 110, Canon Pixma IP 100, Canon Pixma TR 160, Canon Pixma IP 110 + Battery, Canon Pixma IP 100 Portable, Canon Pixma IP 100 V, Canon Pixma IP 110 Series, Canon Maxify BX 110
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Black ink cartridges quantity | 3 |
| Brand compatibility | Canon |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Japan |
| Compatibility | PIXMA iP100, PIXMA iP100 wb, PIXMA iP110, PIXMA iP110 wb, PIXMA TR150, PIXMA TR150 wb |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Japan |
| Packaging data | |
| Package depth | 121 mm |
| Package weight | 120 g |
| Package width | 131 mm |
| Package height | 64 mm |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 121 mm |
| Package weight | 120 g |
| Package width | 131 mm |
| Package height | 64 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Japan |
| Other features | |
| Country of origin | Japan |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Canon 1509B028/PGI-35BK Ink cartridge...
£43.20
£36.00
|
Popular
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
£33.74
£28.12
|
Hot Product
Canon 2971B001/CL-513 Printhead cartri...
£42.55
£35.46
|
Bestseller
Canon 2969B001/PG-512 Printhead cartri...
£35.59
£29.66
|
£41.74
£34.78
|
New
HP Q2354A/2242 Printhead cartridge blu...
£48.72
£40.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1509B028
|
C13T07114H10
|
2971B001
|
2969B001
|
8049B001
|
Q2354A
|
| Manufacturer |
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
HP
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Blue
|
| Brand compatibility |
Canon
|
Epson
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Supply type |
Multi pack
|
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|