We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm x 44,3mm for Brother TD-4000/4410/4420
SKU
RDS01E2
£112.73
£93.94
In stock
Continuous length paper label
- 102mm wide x 44.7m long
- Ensure clear, high quality labelling
- Produces professional results every time
Category: Printer Labels
| Colour | white |
|---|---|
| SKU | RDS01E2 |
| EAN | 7330381567506 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Y |
102mm x 44.7m continuous label roll.
Compatible Printers: Brother RJ-4030, Brother RJ-4230 B, Brother TD-4500 Series, Brother TD-4600 Series, Brother RuggedJet RJ-4200 Series, Brother RuggedJet RJ-4040, Brother RJ-4040, Brother TD-4650 TNWBR, Brother TD-4000, Brother TD-4650 TNWB, Brother RuggedJet RJ-4030, Brother TD-4550 DNWB, Brother TD-4100 N, Brother TD-4420 Series, Brother RJ-4000 Series, Brother RJ-4250 WB, Brother TD-4420 DNFC, Brother TD-4420 DN, Brother RuggedJet RJ-4250 WB, Brother TD-4520 DN, Brother TD-4750 TNWBR, Brother RJ-4200 Series, Brother TD-4750 TNWB, Brother TD-4420 TN, Brother TD-4700 Series, Brother TD-4420 D, Brother TD-4520 TN, Brother RuggedJet RJ-4000 Series, Brother RuggedJet RJ-4230 B, Brother TD-4550 DNWBFC, Brother TD-4410 D
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 730 g |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 90 x 105 mm |
| Package weight | 772 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 772 g |
| Products per pallet | 960 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | Germany |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 779.3 kg |
| Products per pallet | 960 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 779.3 kg |
| Country of origin | Germany |
| Products per pallet | 960 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm...
£112.73
£93.94
|
£141.43
£117.86
|
Bestseller
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
£132.60
£110.50
|
Hot Product
Zebra Z-Select 2000D White Roll
£88.19
£73.49
|
£132.97
£110.81
|
Recommended
Zebra Z-Select 2000T White
£158.84
£132.37
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RDS01E2
|
3005103
|
880199-025D
|
800261-105
|
880170-076
|
800274-205
|
| Manufacturer |
Brother
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|