Targus ASF238W9EU display privacy filters 60.5 cm (23.8")
SKU
ASF238W9EU
In stock
Privacy Screen 23.8"W (16:9)
  • Privacy Screen for desktop screens 23.8"W (16:9)
  • Works with touch screens and dual screens
  • Anti-glare
  • Protect the information on your screen from unwanted viewing
  • Targus privacy screens are more touch-sensitive than other screens on the market
More Information
Maximum screen size 23.8 "
SKU ASF238W9EU
EAN 5051794017380
Manufacturer Targus
Availability Y
- Privacy Screens for tablet, laptop or desktop screens.
- Anti-microbial & Anti-glare.
- Anti-microbial.
- Anti-glare.
- Protect the information on your screen from unwanted viewing on any device, any size.
Technical details
Products per pallet560 pc(s)
Maximum screen size60.5 cm (23.8")
Harmonized System (HS) code84733080
Design
Product colourTransparent
Features
Brand compatibilityAny brand
Ergonomics
Weight & dimensions
Depth526 mm
Width296 mm
Weight810 g
Package height370 mm
Package depth575.9 mm
Package width10 mm
Package weight560 g
Packaging data
Package height370 mm
Package depth575.9 mm
Package width10 mm
Package weight560 g
Other features
Products per pallet560 pc(s)
Product colourTransparent
Logistics data
Master (outer) case width115 mm
Master (outer) case length590 mm
Master (outer) case height387 mm
Master (outer) case gross weight5.78 kg
Products per master (outer) case10 pc(s)
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Targus ASF238W9EU display privacy filters 60.5 cm (23.8")
Hot Product
Targus ASF238W9EU display privacy filt...
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1") Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8...