40AH0135SA
Out of stock
ThinkPad Pro Docking Station, 135W, 765g
- Innovative side connection, exclusively for ThinkPad notebooks
- Designed with Enterprise IT in mind
- Upgraded performance
|---|---|
| SKU | 40AH0135SA |
| EAN | 5715063024072 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Microphone in | No |
| Headphone outputs | 0 |
| Card reader integrated | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | P52s, L580, L480, T580, P580p, T480s, T480, X1 Carbon Gen 6, X280 |
| Cable lock slot | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Charging function | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Technical details | |
| Cable lock slot | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Charging function | Yes |
| Storage | |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power supply type | External |
| Power supply | 135 W |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 765 g |
| Width | 159 mm |
| Depth | 378 mm |
| Height | 54.1 mm |
| Package weight | 1.95 kg |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 422 mm |
| Package height | 86 mm |
| Design | |
| Package weight | 1.95 kg |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 422 mm |
| Package height | 86 mm |