We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 4X77A99751 memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR5 ECC
SKU
4X77A99751
£893.57
£744.64
In stock
ThinkSystem 16GB TruDDR5 5600MHz (1Rx8) ECC UDIMM
Category: Memory Modules
| SKU | 4X77A99751 |
|---|---|
| EAN | 0889488758302 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Clocked unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Clocked unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
You may also be interested in
| Product |
£893.57
£744.64
|
Bestseller
HPE 64GB (1x64GB) Dual Rank x4 DDR4-29...
£1,055.81
£879.84
|
Popular
DELL AA579530 memory module 64 GB 1 x...
£794.98
£662.48
|
Hot Product
HPE P06189-001 memory module 32 GB 1 x...
£836.16
£696.80
|
New
Synology D4ECSO-2666-16G memory module...
£1,086.01
£905.01
|
Recommended
HPE P06192-001 memory module 64 GB 1 x...
£1,130.69
£942.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X77A99751
|
P00930-B21
|
AA579530
|
P06189-001
|
D4ECSO-2666-16G
|
P06192-001
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
HPE
|
Dell
|
HPE
|
synology
|
HPE
|
| Component for |
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
16GB
|
64GB
|
64GB
|
32GB
|
16GB
|
64GB
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 16 GB
|
1 x 64 GB
|
1 x 64 GB
|
1 x 32 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 64 GB
|
| ECC |
Y
|
Y
|
Y
|
N/A
|
Y
|
Y
|