Lenovo 40AH0135EU notebook dock/port replicator Docking Black
SKU
40AH0135EU
Out of stock
ThinkPad Pro Docking Station, 135W, 765g
Category: Notebook Docks & Port Replicators
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | 40AH0135EU |
| EAN | 0192076019878 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Microphone in | No |
| DC-in jack | Yes |
| Connectivity technology | Docking |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Card reader integrated | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Technical details | |
| Cable lock slot | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Storage | |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 765 g |
| Width | 159 mm |
| Depth | 378 mm |
| Height | 54.1 mm |
| Package weight | 1.95 kg |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 422 mm |
| Package height | 86 mm |
| Design | |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.95 kg |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 422 mm |
| Package height | 86 mm |