We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 01AC596 internal hard drive 900 GB 10000 RPM 2.5" SAS
SKU
01AC596-3
£136.06
£113.38
Out of stock
900GB SAS 2.5" 10000rpm
Categories: Internal Hard Drives, Lenovo
| SKU | 01AC596-3 |
|---|---|
| EAN | 4058154219973 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
- High quality
- Long life
- Long life
| Software | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Hard drive | |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Windows operating systems supported | Yes |
You may also be interested in
| Product |
£129.60
£108.00
|
£148.43
£123.69
|
£149.74
£124.78
|
£148.43
£123.69
|
£149.74
£124.78
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
49Y2005
|
R755K
|
67TMT
|
829T8
|
1D9NN
|
| Manufacturer |
IBM
|
Dell
|
Dell
|
Dell
|
Dell
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| HDD speed |
N/A
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD capacity |
N/A
|
N/A
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|