We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP N77571-001 memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR5 5600 MT/s
SKU
N77571-001
£125.28
£104.40
Out of stock
8 GB, DDR5, 5600 SODIMM, 1.1V
Category: Memory Modules
| SKU | N77571-001 |
|---|---|
| EAN | 5715063727584 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
Maximize your PC performance with HP Memory. Upgrading your memory is a cost-effective way to boost your system performance without having to upgrade your processor.
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
You may also be interested in
| Product |
£167.96
£139.97
|
£129.60
£108.00
|
£131.04
£109.20
|
£129.60
£108.00
|
£129.60
£108.00
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CMSO16GX4M1A2133C15
|
820570-001
|
799087-361
|
799087-971
|
799087-961
|
| Manufacturer |
Corsair
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Component for |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
| Internal memory |
N/A
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
| Memory form factor |
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 16 GB
|
1 x 8 GB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|