We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 32GB DDR5 (1x32GB) 5600 DIMM ECC REG Memory
SKU
760R7AA
£2,371.20
£1,976.00
Out of stock
32GB DDR5 (1x32GB) 5600 DIMM ECC REG Memory
Category: Memory Modules
| SKU | 760R7AA |
|---|---|
| EAN | 0197029372888 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China, Malaysia, Taiwan |
| UNSPSC-code | 32101602 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Features | |
| Country of origin | China, Malaysia, Taiwan |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 158.8 mm |
| Package depth | 234.9 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Width | 133.3 mm |
| Depth | 31.2 mm |
| Height | 1.27 mm |
| Weight | 20 g |
| Package weight | 110 g |
| Packaging data | |
| Package width | 158.8 mm |
| Package depth | 234.9 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package weight | 110 g |
| Other features | |
| Country of origin | China, Malaysia, Taiwan |
| UNSPSC-code | 32101602 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |
You may also be interested in
| Product |
£2,770.20
£2,308.50
|
New
HPE 32GB (1x32GB) Dual Rank x8 DDR5-48...
£2,561.51
£2,134.59
|
£2,118.48
£1,765.40
|
Popular
DELL AC239379 memory module 64 GB 1 x...
£3,215.28
£2,679.40
|
£2,561.51
£2,134.59
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P50312-B21
|
P50311-B21
|
P48501-001
|
AC239379
|
P56152-001
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
HPE
|
Dell
|
HPE
|
| Component for |
PC/server
|
PC/server
|
Server
|
PC/server
|
N/A
|
| Internal memory |
64GB
|
32GB
|
32GB
|
64GB
|
32GB
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 64 GB
|
1 x 32 GB
|
1 x 32 GB
|
1 x 64 GB
|
N/A
|
| ECC |
N
|
N
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|