We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 16GB DDR4 2133MHz memory module 1 x 16 GB ECC
SKU
752369-081
£131.51
£109.59
In stock
16GB DDR4 2133MHz, CL15, 1.2V
Category: Memory Modules
| SKU | 752369-081 |
|---|---|
| EAN | 5711783925385 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Design | |
| Product colour | Green |
| Technical details | |
| Product colour | Green |
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| CAS latency | 15 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Product colour | Green |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| CAS latency | 15 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP 16GB DDR4 2133MHz memory module 1 x...
£131.51
£109.59
|
Popular
Samsung M378A1G43DB0-CPB 8GB DDR4 2133...
£113.76
£94.80
|
Hot Product
DELL A7945660 memory module 16 GB 1 x...
£178.38
£148.65
|
£182.28
£151.90
|
New
Corsair 16GB DDR4 memory module 1 x 16...
£166.66
£138.88
|
Recommended
HP 798037-001 memory module 8 GB DDR4
£196.61
£163.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
752369-081
|
M378A1G43DB0-CPB
|
A7945660
|
1R8CR
|
CMSO16GX4M1A2133C15
|
798037-001
|
| Manufacturer |
HP
|
Samsung
|
Dell
|
Dell
|
Corsair
|
HP
|
| Component for |
PC/server
|
PC
|
PC/server
|
PC/server
|
Notebook
|
N/A
|
| Internal memory |
16GB
|
N/A
|
16GB
|
16GB
|
N/A
|
8GB
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 16 GB
|
1 x 8 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
N/A
|
| ECC |
Y
|
N
|
Y
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|