We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson Roll Adapter new T series
SKU
C12C811401
£127.66
£106.38
Out of stock
Roll Adapter new T series
Category: Printer/Scanner Spare Parts
| Type | Roller |
|---|---|
| Device compatibility | Large format printer |
| SKU | C12C811401 |
| EAN | 0010343911192 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Device compatibility | Large format printer |
| Compatibility | - Epson SureColor T3270 - Epson SureColor T3000 - Epson SureColor T3270 - Epson SureColor T5000 - Epson SureColor T5270 - Epson SureColor T5270D - Epson SureColor T7000 - Epson SureColor T7270 - Epson SureColor T7270D |
| Type | Roller |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 216 mm |
| Package depth | 409 mm |
| Package height | 191 mm |
| Package weight | 2.02 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Device compatibility | Large format printer |
| Compatibility | - Epson SureColor T3270 - Epson SureColor T3000 - Epson SureColor T3270 - Epson SureColor T5000 - Epson SureColor T5270 - Epson SureColor T5270D - Epson SureColor T7000 - Epson SureColor T7270 - Epson SureColor T7270D |
| Type | Roller |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
£106.56
£88.80
|
£136.90
£114.08
|
Recommended
Zebra P1031365-034 printer/scanner spa...
£176.60
£147.17
|
Popular
Epson Auto Cutter Spare Blade S902007
£126.07
£105.06
|
£140.11
£116.76
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q6659-60175
|
PA03450-D965
|
P1031365-034
|
C13S902007
|
497N04029
|
| Manufacturer |
HP
|
Fujitsu
|
Zebra
|
Epson
|
Xerox
|
| Device compatibility |
Large format printer
|
Scanner
|
Handheld printer
|
Inkjet printer
|
Multifunctional
|
| Type |
Belt
|
N/A
|
N/A
|
Cutter
|
NFC-P RFID card reader
|