We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 345-BJSM internal solid state drive 480 GB 2.5" Serial ATA III
SKU
345-BJSM
£779.87
£649.89
Out of stock
480GB, 2.5", Serial ATA III, 6Gbit/s
Categories: Internal Solid State Drives, Dell
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 480 GB |
| Component for | Server/Workstation |
| Interface | Serial ATA III |
| SKU | 345-BJSM |
| EAN | 5397184963982 |
| Manufacturer | Dell |
| Availability | Y |
Increase the storage capacity of your Dell™ System with 480GB Solid State Drive from Dell. It boasts a storage capacity of up to 480GB, enabling users to store large amounts of data. This drive delivers enhanced data transfer speed of up to 6Gbit/s.
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 480 GB |
| Bytes per sector | 512e |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 480 GB |
| Bytes per sector | 512e |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| Drive writes per day (DWPD) | 1 |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 480 GB |
| Bytes per sector | 512e |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Packaging data | |
| Storage drive adapter included | Yes |
| Storage drive adapter type | 2.5" - 3.5" |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | 2.5" |
| Packaging content | |
| Storage drive adapter included | Yes |
| Storage drive adapter type | 2.5" - 3.5" |
You may also be interested in
| Product |
£701.51
£584.59
|
£952.75
£793.96
|
£896.78
£747.32
|
£710.83
£592.36
|
£952.13
£793.44
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
872344-B21
|
756601-B21
|
872348-B21
|
765015-001
|
804625-B21
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Component for |
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
| SSD capacity |
400GB to 500GB
|
800GB to 1000GB
|
800GB to 1000GB
|
400GB to 500GB
|
500GB to 800GB
|
| SSD form factor |
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
| Interface |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|