We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP OmniStudio All-in-One Desktop Next Gen AI 27-cy0004na PC Copilot+ PC Intel Core Ultra 7 68.6 cm (27") 2560 x 1440 pixels 16 GB DDR5-SDRAM 1 TB SSD Windows 11 Home Wi-Fi 6 (802.11ax) White
- Intel CoreTM Ultra 7 355 (up to 4.7 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 8 cores, 8 threads)
- Windows 11 Home
- 68.6 cm (27") diagonal, QHD (2560 x 1440), 100 Hz, UWVA, IPS, anti-glare, Low Blue Light, 350 nits, 100% sRGB
- Intel Graphics
- 16 GB DDR5-5600 MT/s (1 x 16 GB), 1 TB PCIe NVMeTM M.2 SSD
| SKU | D4EF6EA |
|---|---|
| EAN | 0199896751124 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |

Get a fresh perspective
From a rejuvenated Start menu, to new ways to connect to your favorite people, news, games, and content—Windows 11 is the place to think, express, and create in a natural way.[11]

Intel® Core™ Ultra 7 Series 3 processor
No tradeoffs. Intel® Core™ Ultra Series 3 processors deliver what matters: powerful performance and built-in graphics and AI to revolutionize how you create, game, and work. Feel the power of Intel Inside®.[12]

Intel® Graphics
Stream your favorite shows, hop on video calls, and scroll through photo edits. All with smooth, responsive visuals. Built-in Intel® Graphics handle everyday entertainment and multitasking with ease, no extra GPU, no extra bulk.[13]

QHD IPS antiglare display
Get lost in the captivating QHD resolution with IPS technology. Coupled with an antiglare screen to reduce light reflection, this display provides a remarkable entertainment experience.[14]

Anti-glare panel
Enjoy the sun and your favorite content with this anti-glare panel. Non-reflective and low gloss means you'll get less glare while you're outside.

Screen to body ratio
Revolutionize your display and see more of what you love with this slim bezel design. Enjoy an immersive multimedia experience with a maximized viewing area.

EPEAT® Gold with Climate+
With EPEAT® Gold with Climate+, you're choosing a movement towards responsibility and climate action.[15]

ENERGY STAR® certified
Save energy and money with ENERGY STAR®, certified by the EPA so you will use less energy and save money where it counts most.[16]

HP True Vision FHD IR camera
Log in safely through Windows Hello with the infrared sensor. With an 88-degree, wide-angle field of view, you can video chat with your entire family or group of friends in stunning detail.[17]

USB Type-C® 10Gbps signaling data rate
Plug in your external storage with this USB Type-C® port, featuring 10Gbps signaling data rate. And it’s reversible, so you never have to worry about plugging in upside down.[18]

Effortlessly connected
Enjoy faster speeds, improved performance and greater capacity with Wi-Fi 6 and Bluetooth® 5.4 wireless card.[19]

PCIe NVMe™ M.2 SSD storage
Boot up in seconds with lightning fast speed with up to 1 TB PCIe NVMe™ M.2 SSD storage.

Dual speakers
Pump up the volume to your favorite music, movie or game with dual-stereo speakers.

DDR5 RAM
Designed to run efficiently and reliably at faster speeds, DDR5 is the latest RAM standard. With higher bandwidth, you get more of a boost in performance.

Master the art of multitasking
Boost productivity with Intel® Core™ Ultra[1], ultrafast Wi-Fi[2], and Copilot+[3] tools.

Stunning visuals. Big screen. Bigger comfort.
Stay productive with a 27” HD display, ergonomic stand, and smart design for busy days.

Be seen, heard, and fully present.
Stay connected with ultrafast Wi-Fi[2], FHD camera[4], and dual speakers for crisp calls and streaming.

Built with our shared future in mind
Designed with recycled plastic[5], recycled metal[6], and recycled textiles[7], this desktop computer is EPEAT® Gold with Climate+[8] and ENERGY STAR® certified[9].
Navigate your day with the HP OmniStudio 27-inch All-in-One Desktop, powered by Intel Core™ Ultra[1]. Multitask smoothly, enjoy an expansive HD display that brings work and entertainment to life, and stay connected with adaptive audio and AI wellness features designed for comfort and focus.
| Display | |
|---|---|
| HD type | Quad HD |
| Colour gamut | 100% |
| Panel type | IPS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Touchscreen | No |
| Display brightness | 350 cd/m² |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| RGB colour space | sRGB |
| Processor | |
| Processor cache type | L3 |
| Processor boost frequency | 4.7 GHz |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 8 |
| Processor cache | 12 MB |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Processor manufacturer | Intel |
| Neural processor unit (NPU) | |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU performance up to | 49 TOPs |
| Copilot+ PC | Yes |
| Memory | |
| Memory form factor | DIMM/SO-DIMM |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Hard drive | |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Storage media | SSD |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Storage | |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Storage media | SSD |
| Total storage capacity | 1 TB |
| SSD interface | PCI Express |
| SSD capacity | 1 TB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD form factor | M.2 |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| NVMe | Yes |
| Graphics | |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Audio | |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 6 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Camera | |
| Built-in camera | Yes |
| Camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Camera HD type | Full HD |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Network | |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | Realtek |
| Ports & interfaces | |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Technical details | |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| Product colour | White |
| Memory module type | SODIMM |
| Sustainable technologies and materials | At least 30% recycled metal; At least 60% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT, EPEAT Gold |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true ; HP REG 23010, 08028 Barcelona, Spain ; reg@hp.com |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199896751124 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Colour name | Cotton white |
| Performance | |
| Market positioning | Premium |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Software | |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Trial software | 100 GB Dropbox storage for 3 months |
| Copilot+ PC | Yes |
| Processor special features | |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| Brand-specific features | |
| HP segment | Home |
| HP Security tools | Camera privacy shutter; Microsoft Pluton |
| HP Software provided | HP Connection Optimizer; HP Support Assistant; OMEN Gaming Hub |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199896751124 |
| Power | |
| AC adapter power | 120 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Multimedia | |
| Built-in camera | Yes |
| Camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Camera HD type | Full HD |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Other features | |
| Trial software | 100 GB Dropbox storage for 3 months |
| On-board graphics card | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| SSD capacity | 1 TB |
| Processor manufacturer | Intel |
| Numeric keypad | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Display diagonal (metric) | 68.6 cm |
| Memory module type | SODIMM |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Manufacturer warranty | 1 year (1/1/0) limited warranty includes 1 year of parts and labor. No on-site repair. Terms and conditions vary by country. Certain restrictions and exclusions apply. |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 730 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 520 mm |
| Package weight | 12 kg |
| Width (with stand) | 614.1 mm |
| Depth (with stand) | 184.8 mm |
| Height (with stand) | 427 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 730 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 520 mm |
| Package weight | 12 kg |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | At least 30% recycled metal; At least 60% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT, EPEAT Gold |
| Packaging content | |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard included | Yes |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 43211521 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP OmniStudio All-in-One Desktop Next...
£1,133.18
£944.32
|
Hot Product
HP ProOne 440 G9 Intel® Core™ i5 i5-14...
£1,228.40
£1,023.67
|
Bestseller
HP ProOne 440 G9 Intel® Core™ i5 i5-14...
£1,413.34
£1,177.78
|
Recommended
HP ProOne 440 G9 Intel® Core™ i7 i7-14...
£1,677.52
£1,397.93
|
£1,472.64
£1,227.20
|
£1,541.98
£1,284.98
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
D4EF6EA
|
937U6EA#ABU
|
937U5EA#ABU
|
937U4EA#ABU
|
A9DN1EA#ABU
|
MD3H4B/A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Apple
|
| Processor family |
Intel Core Ultra 7
|
Intel Core i5
|
Intel Core i5
|
Intel Core i7
|
Intel Core Ultra 5
|
Apple M
|
| Discrete graphics card |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Total storage capacity |
1000GB to 2000GB
|
250GB to 500GB
|
500GB to 750GB
|
1000GB to 2000GB
|
1000GB to 2000GB
|
250GB to 500GB
|
| Product colour |
White
|
Black
|
Black
|
Black
|
Silver
|
Silver
|
| HD type |
Quad HD
|
Full HD
|
Full HD
|
Full HD
|
4K Ultra HD
|
4.5K Ultra HD
|
| Display resolution |
2560 x 1440 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
3840 x 2160 pixels
|
N/A
|
| Internal memory |
16GB
|
8GB
|
16GB
|
16GB
|
16GB
|
16GB
|
| Touchscreen |
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Wi-Fi |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Display diagonal |
27" and more
|
23" to 27"
|
23" to 27"
|
23" to 27"
|
27" and more
|
23" to 27"
|
| Operating system installed |
Windows 11 Home
|
Windows 11 Pro
|
Windows 11 Pro
|
Windows 11 Pro
|
Windows 11 Home
|
macOS Sequoia
|