We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 400-AZIHB internal solid state drive 1.6 TB 2.5" SAS
SKU
400-AZIHB
£315.16
£262.63
In stock
1.6 TB, SAS, 2.5", Refurbished
Categories: Internal Solid State Drives, Dell
| SKU | 400-AZIHB |
|---|---|
| Manufacturer | Dell |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1.6 TB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.6 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Mixed Use (MU) |
| Refurbished | Yes |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.6 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| SSD form factor | 2.5" |
You may also be interested in
| Product |
£315.16
£262.63
|
Popular
Transcend PCIe SSD 110S 512G
£254.59
£212.16
|
Bestseller
Lenovo 4XB7A13625 internal solid state...
£457.61
£381.34
|
Hot Product
D3 SSDSCKKB240G801 internal solid stat...
£288.29
£240.24
|
Recommended
Transcend PCIe SSD 220S 512GB
£336.96
£280.80
|
£353.18
£294.32
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
400-AZIHB
|
TS512GMTE110S
|
4XB7A13625
|
SSDSCKKB240G801
|
TS512GMTE220S
|
TS512GMTS430S
|
| Manufacturer |
Dell
|
Transcend
|
Lenovo
|
Intel
|
Transcend
|
Transcend
|
| Component for |
Server/workstation
|
PC/notebook
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
PC/notebook
|
PC
|
| SSD capacity |
1200GB to 2000GB
|
500GB to 800GB
|
200GB to 250GB
|
200GB to 250GB
|
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
| SSD form factor |
2.5"
|
M.2
|
3.5"
|
M.2
|
M.2
|
M.2
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA III
|
PCI Express 3.0
|
Serial ATA III
|
| Memory type |
N/A
|
3D NAND
|
N/A
|
TLC 3D NAND
|
3D NAND
|
3D NAND
|