We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Prot ABL 15-16 Laptop Slv EMEA-INTL Sleeve case
SKU
C3TR7AA#ABB
£33.60
£28.00
In stock
HP Prot ABL 15-16 Laptop Slv EMEA-INTL, Sleeve case, 270 g
Category: Notebook Cases
| SKU | C3TR7AA#ABB |
|---|---|
| EAN | 0199485606583 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
HP Prot ABL 15-16 Laptop Slv EMEA-INTL. Case type: Sleeve case. Weight: 270 g
| Features | |
|---|---|
| Colour name | Atmospheric blue |
| Case type | Sleeve case |
| Country of origin | Cambodia |
| Protection features | Water resistant |
| HP segment | Home |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 400 mm |
| Package height | 295 mm |
| Package depth | 35 mm |
| Weight | 270 g |
| Package weight | 300 g |
| Design | |
| Colour name | Atmospheric blue |
| Case type | Sleeve case |
| Country of origin | Cambodia |
| Protection features | Water resistant |
| Technical details | |
|---|---|
| Protection features | Water resistant |
| UNSPSC-code | 53121706 |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Case type | Sleeve case |
| Water-resistant | Yes |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Box contents | Sleeve |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Other features | |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Water-resistant | Yes |
| UNSPSC-code | 53121706 |
| Country of origin | Cambodia |
| Packaging data | |
| Package width | 400 mm |
| Package height | 295 mm |
| Package depth | 35 mm |
| Package weight | 300 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Prot ABL 15-16 Laptop Slv EMEA-INTL...
£33.60
£28.00
|
Recommended
Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16&qu...
£30.79
£25.66
|
£39.17
£32.64
|
Popular
Kensington Simply Portable 15.6'&...
£23.52
£19.60
|
Hot Product
Kensington SP12 Neoprene Sleeve - 12&q...
£42.65
£35.54
|
Bestseller
Targus CN414EU laptop case 36.3 cm (14...
£32.66
£27.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C3TR7AA#ABB
|
CN31
|
CN01
|
K62562EU
|
K62569US
|
CN414EU
|
| Manufacturer |
HP
|
Targus
|
Targus
|
Kensington
|
Kensington
|
Targus
|
| Product main colour |
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Material |
N/A
|
Polyester
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Case type |
Sleeve case
|
Briefcase
|
Messenger case
|
Sleeve case
|
Sleeve case
|
Briefcase
|
| Maximum screen size |
N/A
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
11" to 12"
|
14" to 15"
|