We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 933276-001 memory module 8 GB DDR4
SKU
933276-001
£120.96
£100.80
In stock
8GB, DDR4, 2666MHz, 288-pin DIMM
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| SKU | 933276-001 |
| EAN | 5706998643650 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Design | |
|---|---|
| Backlight | No |
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Backlight | No |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
You may also be interested in
| Product |
£120.96
£100.80
|
Popular
Samsung M378A1G43DB0-CPB 8GB DDR4 2133...
£115.20
£96.00
|
Bestseller
DELL A7945660 memory module 16 GB 1 x...
£160.15
£133.46
|
Hot Product
DELL 1R8CR memory module 16 GB 1 x 16...
£164.05
£136.71
|
New
Corsair 16GB DDR4 memory module 1 x 16...
£166.66
£138.88
|
Recommended
Samsung 8GB DDR4-2400 memory module 1...
£115.20
£96.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
933276-001
|
M378A1G43DB0-CPB
|
A7945660
|
1R8CR
|
CMSO16GX4M1A2133C15
|
M378A1K43CB2-CRC
|
| Manufacturer |
HP
|
Samsung
|
Dell
|
Dell
|
Corsair
|
Samsung
|
| Component for |
PC/server
|
PC
|
PC/server
|
PC/server
|
Notebook
|
PC/server
|
| Internal memory |
8GB
|
N/A
|
16GB
|
16GB
|
N/A
|
8GB
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 8 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 8 GB
|
| ECC |
N/A
|
N
|
Y
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|