We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Acer NP.BAG1A.188 laptop case 35.6 cm (14") Briefcase Black
SKU
NP.BAG1A.188
£33.60
£28.00
In stock
Laptop Carrying Case 14" (35.56 Cm) | Black
Category: Notebook Cases
| Brand compatibility | Acer |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 14 " |
| Case type | Briefcase |
| SKU | NP.BAG1A.188 |
| EAN | 4713392158391 |
| Manufacturer | Acer |
| Availability | Y |
Laptop Carrying Case 14"
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Quantity | 1 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Acer |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Acer |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Shoulder strap | Yes |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
£33.60
£28.00
|
Popular
Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16&qu...
£30.79
£25.66
|
Recommended
Targus CN01 laptop case 40.6 cm (16&qu...
£39.17
£32.64
|
New
Kensington Simply Portable 15.6'&...
£23.52
£19.60
|
Hot Product
Kensington SP12 Neoprene Sleeve - 12&q...
£42.65
£35.54
|
Bestseller
Targus CN414EU laptop case 36.3 cm (14...
£32.66
£27.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
NP.BAG1A.188
|
CN31
|
CN01
|
K62562EU
|
K62569US
|
CN414EU
|
| Manufacturer |
Acer
|
Targus
|
Targus
|
Kensington
|
Kensington
|
Targus
|
| Product main colour |
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Acer
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Material |
N/A
|
Polyester
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Case type |
Briefcase
|
Briefcase
|
Messenger case
|
Sleeve case
|
Sleeve case
|
Briefcase
|
| Maximum screen size |
13" to 14"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
11" to 12"
|
14" to 15"
|