We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Canon 6205C001/PG-585 Ink cartridge black, 180 pages ISO/IEC 19752 7.3ml for Canon Pixma TS 7650
SKU
6205C001
£31.34
£26.12
In stock
Canon 6205C001, Standard Yield, Black, 1 pc(s), 180 pages, Single pack
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 180.00 |
| Colour | black |
| Content (ml) | 7.30 |
| SKU | 6205C001 |
| EAN | 4549292223378 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | Y |
Canon 6205C001. Cartridge capacity: Standard Yield, Supply type: Single pack, Printing colours: Black, Quantity per pack: 1 pc(s), Black ink page yield: 180 pages
Compatible Printers: Canon Pixma TS 7700 Series, Canon Pixma TS 7740 i, Canon Pixma TS 7650 i, Canon Pixma TS 7600 Series, Canon Pixma TS 7640 i, Canon Pixma TS 7750 i
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | Canon |
| Black ink page yield | 180 pages |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Japan |
| Compatibility | PIXMA TS7750i, PIXMA TS7650i |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Japan |
| Packaging data | |
| Package depth | 70 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 130 mm |
| Package height | 45 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 70 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 130 mm |
| Package height | 45 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Japan |
| Other features | |
| Country of origin | Japan |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Canon 6205C001/PG-585 Ink cartridge bl...
£31.34
£26.12
|
£30.48
£25.40
|
New
HP 51604A Printhead cartridge black fo...
£31.20
£26.00
|
Recommended
Canon 0615B001/PG-40 Printhead cartrid...
£30.36
£25.30
|
Popular
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
£43.92
£36.60
|
Bestseller
Canon 2970B001/PG-510 Printhead cartri...
£26.18
£21.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
6205C001
|
2146B001
|
51604A
|
0615B001
|
C13T07114H10
|
2970B001
|
| Manufacturer |
Canon
|
Canon
|
HP
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
| Printing colours |
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
Photo black
|
| Brand compatibility |
Canon
|
N/A
|
HP
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
| Supply type |
Single pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|